OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "LEKKI TORNISTER"

 Lekki Tornister jest ogólnopolskim programem informacyjno - edukacyjnym skierowanym do dzieci, rodziców i nauczycieli, mającym na celu rozpowszechnienie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a co za tym idzie-działanie na rzecz prostych i zdrowych dziecięcych kręgosłupów.

W ramach projektu zrealizowane zostały zajęcia z uczniami klas 0-3 w których wykorzystane zostały atrakcyjne materiały edukacyjne przysłane przez Fundację ROSA.

1m projekt 2m projekt

Czytaj więcej...

Wielkanocny Poranek

Tydzień poprzedzający Święta Wielkanocne w Szkole Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich, rozpoczął się warsztatami rękodzieła związanymi z obchodami Wielkanocy. Pod opieką nauczycieli i pracowników szkoły uczniowie wykonywali palmy, pisanki oraz koszyczki z wikliny papierowej. Najwięcej emocji towarzyszyło pieczeniu świątecznych mazurków. Przedstawiciele z każdej klasy, pod opieką pani Anny Dudy przygotowali i upiekli ciasto. Uczniowie według swojego pomysłu ozdobili mazurki.

Głównym punktem obchodów był Poranek Wielkanocny – uroczyste spotkanie przy pięknie ozdobionych stołach. Dzieci przygotowały je wykorzystując wytwory prac wykonanych na warsztatach. Prezentowały się barwnie i kolorowo.

Czytaj więcej...

Wielkanocne warsztaty

W piątek 7.04.2016 odbyły się pełną parą warsztaty Wielkanocne. Uczniowie zostali podzieleni na 4 duże grupy i otrzymali różne zadania. Zadaniem najmniej licznej grupy było przygotowanie konkursowych mazurków, które pięknie ozdabiali wraz ze swoimi klasami. Druga grupa zajęła się przygotowaniem pięknych Palm Wielkanocnych. Natomiast uczniowie przynależący do trzeciej grupy stworzyli prześliczne pisanki oraz ładnego koguta wielkanocnego. Ostatnia z grup za zadanie otrzymała przygotowanie koszyczków, zarówno wiklinowych jak i papierowych. Każda z grup spisała się na medal, a kuszący zapach świeżo upieczonych mazurków długo unosił się na korytarzach naszej szkoły.

wiekk 1m wiekk2m

Projekt Wielkanocny

                                           Program zajęć:

  • 4-6 kwietnia - robienie kwiatów z bibuły.
  • 7 kwietnia - wykonywanie pisanek, palm i koszyczków z wikliny papierowej oraz pieczenie mazurków.
  • 12 kwietnia - projekcja filmuspotkanie przy wielkanocnych stołach przygotowanych przez uczniów w ramach konkursu międzyklasowego, recytacja wierszy o tematyce świątecznej, quiz wiedzy o zwyczajach świątecznych.

 pobrane

 

Joomla Templates by Joomla51.com