Bijemy rekord czytania w jednym momencie

8 czerwca o godz. 10.00, uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam", zorganizowanej przez redakcję czasopisma „ Biblioteka w szkole”. Akcja ta jest próbą pobicia rekordu czytania w jednym momencie w całej Polsce. W ubiegłym roku czytało 432 608 osób w tym samym czasie. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy, czy nasza aktywność czytelnicza była pomocna. Nasi uczniowie chcieli przyczynić się do ustanowienia nowego rekordu. Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji pobicia rekordu czytania. W organizację włączyli się uczniowie klas starszych. Było to dla nich nowe i nieznane wyzwanie, stąd pewnie i większe zainteresowanie. Powołany został komitet organizacyjny, w skład którego wchodziły uczennice z klasy VI i V, uczestniczące wcześniej w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej...

Święto Rodziny

12 czerwca od godziny 9.00 będziemy uroczyście obchodzić drugą rocznicę nadania imienia szkole. W tym dniu  min. po raz pierwszy zaśpiewamy nasz hymn. Po części oficjalnej wspólnie z rodzicami i goścmi miło spędzimy czas na szkolnym pikniku. Serdecznie zapraszamy.

P.s Dobrze widziany będzie strój sportowy. 

Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jednym z działań upamiętniającym rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w które zaangażowana jest nasza szkoła był wyjazd do Lublina w celu przejścia szlakiem Żołnierzy Wyklętych. W wycieczce szlakiem pamięci wzięły udział klasy starsze czyli piąta, szósta i siódma. Wędrówkę z przewodnikiem rozpoczęto od więzienia na Zamku Lubelskim, a następnie odwiedziliśmy miejsca upamiętniające wydarzenia związane z walką podziemia zbrojnego o wolną Polskę w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Na zakończenie członkowie lubelskiej  grupy rekonstrukcyjnej zademonstrowali umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie Żołnierzy Wyklętych oraz ich przeciwników, czyli funkcjonariuszy NKWD. Spotkało się to ze szczególnie dużym zainteresowaniem młodzieży i ich opiekunów.

Szkolne wojaże

Pierwszy majowy weekend piękną aurą za oknem zachęcił nas do podróżowania. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach oddawali się tej pasji nie tylko podczas dni wolnych, ale również 7 i 8 maja, kiedy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszego wyjazdu było pogłębianie zainteresowań uczniów oraz poszerzanie wiedzy, zarówno historycznej, jak i kulturalnej i społecznej poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”.  W jaki sposób realizowaliśmy nasze idee?

Czytaj więcej...

Joomla Templates by Joomla51.com