Wielkanocne warsztaty

W piątek 7.04.2016 odbyły się pełną parą warsztaty Wielkanocne. Uczniowie zostali podzieleni na 4 duże grupy i otrzymali różne zadania. Zadaniem najmniej licznej grupy było przygotowanie konkursowych mazurków, które pięknie ozdabiali wraz ze swoimi klasami. Druga grupa zajęła się przygotowaniem pięknych Palm Wielkanocnych. Natomiast uczniowie przynależący do trzeciej grupy stworzyli prześliczne pisanki oraz ładnego koguta wielkanocnego. Ostatnia z grup za zadanie otrzymała przygotowanie koszyczków, zarówno wiklinowych jak i papierowych. Każda z grup spisała się na medal, a kuszący zapach świeżo upieczonych mazurków długo unosił się na korytarzach naszej szkoły.

wiekk 1m wiekk2m

Projekt Wielkanocny

Program zajęć:

• 4-6 kwietnia - robienie kwiatów z bibuły.
  • 7 kwietnia - wykonywanie pisanek, palm i koszyczków z wikliny papierowej oraz pieczenie mazurków.
  • 12 kwietnia - projekcja filmuspotkanie przy wielkanocnych stołach przygotowanych przez uczniów w ramach konkursu międzyklasowego, recytacja wierszy o tematyce świątecznej, quiz wiedzy o zwyczajach świątecznych.

pobrane

Rekrutacja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych.

1. Terminy postępowania  rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych na rok szkolny 2017/2018:

- zarządzenie Wójta Gminy Strzyżewice

pobierz załącznik 1 (oddział przedszkolny)

- pobierz załącznik 2 (klasa pierwsza)

2. Do oddziału  przedszkolnego przyjmowane są dzieci urodzone w roku 2011,

a) dzieci urodzone w roku 2012 przyjmowane są na wniosek rodziców.

3. Do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej - dzieci urodzone w roku 2010,

a) dzieci urodzone w roku 2011 przyjmowane są na wniosek rodziców.

Kolejny sukces

W dniu 28 marca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego "THE WORD SEARCH PUZZLE MASTER". Wzięło w nim udział 23 uczniów klas IV ze szkół w Kalinówce, Mętowie, Osmolicach, Wilczopolu-Kolonii, Żabiej Woli oraz Prawiednikach.

Zadaniem uczniów było odnalezienie jak największej liczby słów w wykreślance wyrazowej w czasie 30 minut. Najlepsi okazali się:

Julia Dąbek z Zespołu Szkół w Kalinówce (I miejsce)

Jakub Dudzik z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych (II miejsce)

Kinga Mielnik z Zespołu Szkół w Mętowie (III miejsce)

ang 2m ang 1m