Nowi czytelnicy biblioteki szkolnej

Dnia 1 marca 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Pasowanie na czytelnika, to uroczyste przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki. Tradycją szkolną stało się przygotowanie inscenizacji w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy IV, V i VI oraz symboliczne pasowanie wielką księgą z baśniami J. Ch. Andersena.

ewa 1m ewa 2m

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie z ciekawym człowiekiem ...

Bije dzwon na alarm, już spieszą strażacy.

Czasem w nocy – ze snu, czasem w dzień – od pracy…

Pierwsi są na miejscu, choćby szmat był drogi, pryska woda z węża, syczy żar i ogień.

Gaśnie groźny pożar, dym ku niebu gnie się. Dzielna straż pożarna, ludziom pomoc niesie!”

Dnia 9 marca uczniowie klasy I i III uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z panią Katarzyną Grzegorczyk- Wysocką, która jest młodszym brygadierem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pani Kasia zaprezentowała dzieciom mundur strażacki oraz przybliżyła tajniki swojej pracy zawodowej. Podczas spotkania dzieci uświadomiły sobie, że strażacy nie tylko pomagają ludziom w czasie pożarów, ale również podczas powodzi, wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, usuwają gniazda szerszeni i os. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.

pier 1m

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK

Chłopcy z klasy drugiej pamiętali o Dniu Kobiet i z pomocą rodziców przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z klasy. Najpierw były życzenia, czekoladki i tradycyjne "sto lat" zaśpiewane przez chłopców. Potem małe przyjęcie z kilkoma rodzajami pizzy, pysznymi ciasteczkami, owocami i soczkami. Później wszyscy przystąpili do wspólnej zabawy .W radosnym nastroju z uśmiechem na twarzach zakończył się ten niezwykły dzień.

kob1m kob 2m

RAZEM W SŁUSZNEJ SPRAWIE

Duże sprawy w małych głowach” pod takim hasłem została zorganizowana charytatywna zbiórka żywności dla Polaków na Ukrainie. Celem tej akcji było pozyskanie pełnowartościowej żywności, najczęściej tej o przedłużonym terminie przydatności do spożycia.

zbi 2m zbi 1m

Czytaj więcej...

Joomla Templates by Joomla51.com