Warsztaty mikołajkowe

Bardzo dobrym i trafnym pomysłem był udział uczniów klas 1-3 w " Warsztatach mikołajkowych", które odbyły się 7 grudnia 2017 roku w Technikum Pszczelarskim, w Pszczelej Woli. Nauczyciele prowadzący warsztaty zapoznali uczniów z kolejnymi stadiami rozwoju pszczół, procesem produkcji miodu oraz innymi produktami powstałymi w wyniku mozolnej pracy tych pożytecznych owadów takich jak pyłek i wosk pszczeli.

pier 1m pier 2m

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 
  20 listopada to szczególny dzień dla każdego dziecka, bowiem tego dnia obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Mimo, że jest to nowe święto, bo ustanowione przed trzema laty, to dotyczy fundamentalnych praw wszystkich dzieci bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie.
pd 1m

Czytaj więcej...

Bajkowy dzień w naszej szkole

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie naszej szkoły w tym roku bardzo aktywnie włączyli się w obchody tego szczególnego dnia. Samorząd Uczniowski przygotował kolorową gazetkę oraz zachęcał wszystkich uczniów, i tych najmłodszych, i tych trochę starszych do zaprezentowania pracy pod tytułem: „Mój ulubiony bajkowy bohater”. Cieszymy się, że dzieci przyniosły bardzo dużo pięknych i kolorowych prac, które przez długi czas zdobiły korytarze naszej szkoły.
Miłym akcentem tego dnia był zorganizowany przez uczennice klasy IV- Nikolę Stec i Natalię Kępę bajkowy kramik z domowymi pysznościami. Serdecznie dziękujemy dziewczynom za zaangażowanie w działania mające na celu propagowanie zdrowego odżywiania się i ciekawe połączenie go z Dniem Postaci z Bajek.
Kolejny taki dzień już za rok, a w głowach naszych uczniów już teraz „milion pomysłów” jak go zorganizować…Czym nas zaskoczą w przyszłym roku?

Kolędowanie w parafii

,,Tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy,

wypełnia ona dzieje świata

i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca”.

św. Jan Paweł II

Świąteczne tradycje przetrwają tylko wtedy, gdy będziemy je przekazywać z pokolenia na pokolenie. Należy uczyć tego dzieci od najmłodszych lat. Jasełka integrują  społeczność, wprowadzają  w świąteczny  nastrój, rozwijają  zdolności artystyczne. Posiadają  również  walor  edukacyjny. Dlatego w niedzielę 7 stycznia 2018r – w Święto Chrztu Pańskiego w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Żabiej Woli, grupa utalentowanych uczniów naszej szkoły odegrała jasełka pt.,, Gdzie jest nasze polskie Betlejem?”. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, którzy gorąco oklaskiwali młodych artystów. W niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia. W pięknej dekoracji świątyni, ze wzruszającymi kolędami i pastorałkami można było poczuć i zrozumieć sens Bożego Narodzenia.

kol2m kol1m

Czytaj więcej...

Joomla Templates by Joomla51.com