Wielkanocny Poranek

Tydzień poprzedzający Święta Wielkanocne w Szkole Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich, rozpoczął się warsztatami rękodzieła związanymi z obchodami Wielkanocy. Pod opieką nauczycieli i pracowników szkoły uczniowie wykonywali palmy, pisanki oraz koszyczki z wikliny papierowej. Najwięcej emocji towarzyszyło pieczeniu świątecznych mazurków. Przedstawiciele z każdej klasy, pod opieką pani Anny Dudy przygotowali i upiekli ciasto. Uczniowie według swojego pomysłu ozdobili mazurki.

Głównym punktem obchodów był Poranek Wielkanocny – uroczyste spotkanie przy pięknie ozdobionych stołach. Dzieci przygotowały je wykorzystując wytwory prac wykonanych na warsztatach. Prezentowały się barwnie i kolorowo.

Uczniowie przedstawili zwyczaje wielkanocne i śpiewali piosenki. Prezentacjom towarzyszył quiz wiedzy oraz konkurs recytatorski tematycznie związane ze Świętami Wielkiej Nocy.

Wyróżnieni w konkursie uczniowie to:

Lena Wojciechowska klasa 0

Amelia Kędziora klasa 2

Hubert Wysocki klasa 3

Nagrodę specjalną otrzymał Paweł Drewniak z klasy 3 za wiersz własnego autorstwa.

Radosne świętowanie zakończyło się życzeniami, dzieleniem się jajkiem i degustacją pysznych i kolorowych mazurków.

Specjalne podziękowania kierujemy do przyjaciół szkoły pani Emilii Stajszczak, pana Jarosława Bajko oraz pana Pawła Adamczyka, którzy sprawili radość dzieciom fundując nagrody.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za okazaną pomoc w przygotowaniu Uroczystego Poranka Wielkanocnego oraz za wspólne, radosne świętowanie słowami wiersza Pawła Drewniaka.

Już niedługo Wielkanoc

Prezenty rozdaje zając

Na stole obok baranka

Musi być jakaś pisanka