,,Gdzie jest nasze polskie Betlejem?”

Okres Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Jest on przesycony miłością, radością i przebaczeniem. Tegoroczne jasełka, które zostały zaprezentowane podczas szkolnej wigilii dnia 21 grudnia 2017r. miały charakter religijno-patriotyczny. Uczniowie przypomnieli główne wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Polskość manifestowały przed Dzieciątkiem znane postacie jak: Adam Mickiewicz, Maria Konopnicka oraz Zofia i Juliusz Stadniccy- patroni naszej szkoły. Na scenie pojawili się aniołowie, Maryja z Józefem, Trzej Królowie, górale oraz narratorzy, którzy wprowadzali widzów w kolejne odsłony. Końcową sceną jasełek było zawierzenie Polski w opiekę Matce Bożej. Całość dopełniła muzyka oddająca nastrój tej niezwykłej historii, a kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów poruszyły niejedno serce.

,, Do Betlejem nie jest tak daleko- ono jest blisko, jest na odległość ludzkiego serca, na odległość otwartych szeroko ramion, na odległość dłoni otwartej, Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu dojść!”

Joomla Templates by Joomla51.com