Kolędowanie w parafii

,,Tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy,

wypełnia ona dzieje świata

i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca”.

św. Jan Paweł II

Świąteczne tradycje przetrwają tylko wtedy, gdy będziemy je przekazywać z pokolenia na pokolenie. Należy uczyć tego dzieci od najmłodszych lat. Jasełka integrują  społeczność, wprowadzają  w świąteczny  nastrój, rozwijają  zdolności artystyczne. Posiadają  również  walor  edukacyjny. Dlatego w niedzielę 7 stycznia 2018r – w Święto Chrztu Pańskiego w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Żabiej Woli, grupa utalentowanych uczniów naszej szkoły odegrała jasełka pt.,, Gdzie jest nasze polskie Betlejem?”. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, którzy gorąco oklaskiwali młodych artystów. W niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia. W pięknej dekoracji świątyni, ze wzruszającymi kolędami i pastorałkami można było poczuć i zrozumieć sens Bożego Narodzenia.

kol2m kol1m

Dziękujemy rodzicom, którzy kolejny raz wspomagali nas w kultywowaniu tradycji bożonarodzeniowych. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Moniki Stanek, Katarzyny Wertel i Katarzyny Wojtyła za przygotowanie poczęstunku.

Joomla Templates by Joomla51.com