Samorządność przede wszystkim!

Koniec września i początek października to gorący okres w naszej szkole… 3 października obchodziliśmy w szkole „wielkie święto samorządności” poprzedzone intensywną kampania przedwyborczą. Cała akcja została przeprowadzona przez komisję wyborczą, w której skład weszli chętni uczniowie z klasy VIII. Kampania została przeprowadzona krok po kroku. Rozpoczęła się od zgłoszenia uczniów, którzy chcieliby kandydować w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. W tym celu kandydaci musieli złożyć na ręce komisji formularze zgłoszeniowe wraz z podpisami osób popierających ich kandydaturę. Kolejnym etapem kampanii była prezentacja kandydatów- promowali oni swoją osobę na własnoręcznie wykonanych plakatach, które zawisły na tablicy samorządowej. Komisja wyborcza postarała się aby wybory były jak najbardziej zbliżone do tych, w których głosują dorośli. Przygotowali listy uczniów uprawnionych do głosowania, karty wyborcze oraz protokoły z przeprowadzonych wyborów, które zostały opatrzone pieczęcią szkoły. Ósmoklasiści zadbali o to, aby wszyscy uczniowie mogli w komfortowych warunkach zagłosować na swojego kandydata, dlatego na korytarzu obok swojej klasy urządzili lokal wyborczy z wydzielonymi miejscami do głosowania, stołem dla komisji i oczywiście zaplombowaną urną wyborczą.

wybory 2018 1m wybory 2018 2m

W wyborach wzięli udział wszyscy uprawnienie uczniowie. Dal wielu z nich było to wielkie przeżycie, widać było, że bardzo odpowiedzialnie podchodzą do swojego uczniowskiego obowiązku. Pracę komisja wyborcza zakończyła na policzeniu głosów i sporządzeniu protokołu. Wynikało z niego, że wszystkie oddane głosy były ważne, a społeczność szkolna na swoich reprezentantów w roku szkolnym 2018/2019 wybrała: Elizę Dudzik (kl. IV), Amelię Kędziora (kl. IV), Julię Stanek (kl. VI), Huberta Wysockiego (kl. V).

Opiekun Samorządu Uczniowskiego życzy nowo wybranemu Samorządowi wielu ciekawych pomysłów oraz owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym

Joomla Templates by Joomla51.com