W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

zapraszamy w godzinach:

Wybory Książek

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek  - przedsięwzięciu, pod patronatem MEN,  którego głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. 30 marca 2015 r. odbyły się szkolne wybory najbardziej interesujących książek przeprowadzone pod opieką pań z biblioteki szkolnej. Celem akcji było poznanie i upowszechnianie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, promocja czytelnictwa oraz kształtowanie postaw obywatelskich. Przygotowując się do wyborów, uczniowie przygotowali kolorowe plakaty oraz urnę wyborczą.  A szkolne wyniki wyborów… cóż, chyba możemy już zdradzić, że w klasach starszych niekwestionowanym zwycięzcą okazał się „Hobbit” J. R. R. Tolkiena, a wśród maluchów „Baśnie” H. C. Andersena. Na II miejscu „Harry Potter” J. K. Rowling i „Koszmarny Karolek” F. Simon. Czekamy teraz z niecierpliwością na wyniki ogólnopolskie. A jaka jest Twoja ulubiona książka?

Spotkanie z ciekawą książką.

Za oknem pada deszcz,

ostatni dzień nauki jest

a szkoła na „Spotkanie z książką” zaprasza Cię

26 czerwca wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w międzyklasowym konkursie znajomości literatury dziecięcej. Rywalizacja była emocjonująca i zabawy było co nie miara. Zwłaszcza, że konkurs był przeprowadzony w formie turnieju a na wszystkich uczestników czekały słodkie nagrody. Klasy miały do wyboru następujące kategorie pytań: zagadki, fragmenty bądź jeden z trzech zestawów pytań z odpowiedziami do wyboru. Pytania dotyczyły tytułów, autorów, bohaterów, miejsc i wielu innych szczegółów lektur dla dzieci. Zwyciężyła klasa III. Uczniowie otrzymali w nagrodę zakładki do książek.

Najmłodsi czytelnicy z oddziału przedszkolnego wykonali wspólnie pracę plastyczną na temat swoich ulubionych bohaterów książek dla dzieci i zapałem o nich opowiadali zebranym.
Na zakończenie najlepsi czytelnicy rekomendowali ciekawe lektury na letnie dni. Może ktoś w czasie wakacji sięgnie po „Dziewczynkę z Szóstego Księżyca” M. Witcher, „Mity dla dzieci” G. Kasdepke czy „16 historii o pięknych księżniczkach”?

Konkurs czytelniczy.

11 lutego 2014 r. odbył się zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs czytelniczy: „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?” Wzięło w nim udział 10 uczniów z klasy II i III. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością poezji z tomiku „Brzechwa Dzieciom”. Najlepsze wyniki osiągnęli: Mikołaj Gustaw z kl. III, Jakub Dymek z kl. III oraz Bartosz Wilk z kl. II. Zakwalifikowali się oni do udziału w międzyszkolnym konkursie znajomości wierszy Jana Brzechwy „Polscy Poeci Dzieciom” organizowanym w Krężnicy Jarej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy
i życzymy powodzenia!

Biblioteka czynna jest w godzinach: