POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Każdy z nas zapewne choć raz słyszał słowa piosenki:

Pomóż dzieciom przetrwać zimę,
Kiedy przyjdzie mroźna,
Przecież nawet odrobinę,
Też podzielić można…
Niechaj każdy da co nieco
Ja i on i ty,
Pomóż zimę przetrwać dzieciom!

Wpadająca w ucho melodia była bardzo dobrą motywacją dla wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego i skłoniła ich do organizacji kolejnej akcji charytatywnej. Jesteśmy dumni, że wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Strzyżewicach mogliśmy uczestniczyć w tak szlachetnym przedsięwzięciu.
Jak pomagaliśmy? To było bardzo proste- wystarczyły nasze dobre chęci i pomysły co możemy ofiarować. W specjalnie przygotowanym punkcie zbieraliśmy odzież, obuwie, żywność długoterminową, słodycze, środki czystości, zabawki, artykuły papiernicze. Każdy ofiarodawca w dowód wdzięczności otrzymywał naklejkę z logo akcji- słoneczkiem, która wywoływała na jego ustach uśmiech. Udało nam się zebrać wiele darów, które w okresie przedświątecznym zostały przekazane potrzebującym rodzinom z terenu naszej gminy.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy!

 

Śniadanie daje moc”

Uczniowie klasy IV doskonale wiedzą jak duże znaczenie mają dla każdego z nas zdrowe posiłki, zwłaszcza śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia . Dzięki niemu mamy energię do pracy, lepiej koncentrujemy się podczas nauki, mamy siłę do zabawy.
Podczas jednej z godzin wychowawczych dzieciaki dowiedziały się wielu nowych rzeczy o zdrowym odżywianiu, poznali 12 zasad zdrowego odżywania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka i od razu nową wiedzę wcieliły w życie. Było pachnąco, kolorowo, smacznie i zdrowo…
Wszyscy mieli okazję przekonać się, że zdrowe śniadanie może być pyszne i urozmaicone: jedni preferowali tradycyjne, kolorowe kanapeczki, inni woleli zdrowe i lekkie sałatki, jeszcze innym przypadły do gustu owocowe i warzywne szaszłyki i koktajle.
Aktywny i pożyteczny sposób spędzania zajęć wszystkim nam bardzo odpowiadał i z pewnością będziemy podejmować takie inicjatywy w przyszłości.

 

MARZYCIELSKA POCZTA

 

Marzycielska Poczta” to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się do tej ogólnopolskiej akcji.
Naszą „przygodę” z Marzycielską Pocztą rozpoczęła opiekunka Samorządu Uczniowskiego opowiadając uczniom o specyfice akcji. Potem przeglądaliśmy profile dzieci, aby wybrać osobę, do której powędrują nasze listy. Wybraliśmy Martynkę Kurek z Niedrzwicy Dużej, dokładnie prześledziliśmy jej profil, aby jak najlepiej poznać jej historię oraz dowiedzieć się czym się interesuje oraz jakie ma pasje. W okresie przedświątecznym zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie na lekcjach plastyki i na zajęciach świetlicowych z zapałem i dużym zaangażowaniem przygotowywali karnety świąteczne. Własnoręcznie wykonane i oryginalnie ozdobione bożonarodzeniowe kartki uczniowie przynosili na lekcje języka polskiego, na których redagowali płynące prosto z serca świąteczne życzenia . Na koniec spakowaliśmy wszystkie kartki, dołączyliśmy do nich symboliczny upominek (konika pony- wiedzieliśmy, że Martynka je bardzo lubi) i wysłaliśmy do „Martynki- Marzycielki”.
Mamy nadzieję, że wszystkie nasze życzenia spełnią się i wywołają uśmiech na twarzy naszej nowej koleżanki- Martynki, by choć na chwilę mogła zapomnieć o szarej codzienności.

 

Szanowni Państwo,

W dniu 15.09.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej w Osmolicach odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. O pozycję przewodniczącej starały się 4 uczennice z różnych klas:

1. Nikola Stec z kl. IV

2. Julia Stanek z kl. V

3. Małgorzata Wójcik z kl. VI

4. Amelia Teleon z kl. VI

Czytaj więcej...

Rada Szkolnego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/17

przewodniczący SU: Adam Małecki z kl. V

zastępca przewodniczącego SU: Szymon Wziątek z kl. VI

sekretarz SU: Julia Szcześniak z kl. V

skarbnik SU: Julia Stanek z kl. IV

 

„Góra Grosza”  2014

W grudniu 2014 r. SU przeprowadził w naszej szkole akcję „Góra Grosza” . Celem tej ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” i będącej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

To wspaniałe, kiedy uświadamiamy sobie, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Dodatkowym plusem jest niewątpliwie ćwiczenie zdolności matematycznych uczniów – oj, sporo było liczenia tych grosików – łącznie uzbieraliśmy 2751 monet o wartości 64,44 zł. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji. 

Dzień Kobiet

"Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek!” - pośród wierszy i życzeń zabrzmiała dziś na scenie piosenka dedykowana płci pięknej. Po uroczystym apelu przygotowanym przez SU, chłopcy wręczyli wszystkim paniom, dziewczynom i dziewczynkom piękne, ręcznie wykonane kwiaty. Dziękujemy.

 

RADA SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/15

Przewodnicząca: Martyna Kępa z kl. VI

Zastępca przewodniczącej: Małgorzata Najduk  kl. VI

Skarbnik: Oliwia Wójcik z kl. V

Joomla Templates by Joomla51.com